SİSTEMİMİZ
Üyelik
Üye Olmak İstiyorum
Videolar
Bu Tarifler Sağlıklı Zayıflatır
Hadi, sağlıklı çorbalar için tıklayın.
Çorbalar
Et Yemekleri
Sebze Yemekleri
Salatalar
Tatlılar
Kaçamak
Diğer
Cilt Bakımı
 

Sistem Hastalarımıza nasıl uygulanır?Beslenme Programı tedavisine başlamak isteyen hastalarımız telefon ile randevu alırlar. Geldikleri ilk gün kendilerine, vücut yağ, su, kas ve kemik analizi ile metabolizma ölçümü yapılır daha sonra yaptığımız 15 adet kan testinde ise Tiroit Fonksiyonunuzdan, pankreas fonksiyonunuza, yağ ve protein metabolizmanızdan, böbrek fonksiyonlarınıza, İnsülin direnci araştırmanızdan, kan yağlarınıza kadar, hiçbir klinikte bakılmayan itina ve yoğunlukta İLK BASAMAK TAHLİLLERİNE bakarız.

Tüm bu sorgulamaların sonunda sizin için uygun olduğunu düşündüğümüz listeyi saptarız. Her hafta değişen listelerdir bunlar ve HERKESİN LİSTELERİ KENDİNE ÖZEL VE AYRIDIR. Listelerde amaç, BESİN GRUPLARI İLE SİZİN İLİŞKİNİZİ ANLAYARAK, bundan sonra, günde kaç kez ve de hangi saatlerde, hangi yiyeceği yemenizi öğrenebilmektir. Bu listeler bir yandan sizi tanımamıza olanak verirken, bir yandan da kilo vermenizi sağlar. Hedeflenen kilo kaybı, toplam kilonuza bağlı olarak 1 ayda 2 - 4 kilo kadardır. Asla diyet yaptırılmaz, tam tersine açlık hissetmeniz durumunda daha çok yemeniz ayarlanır, kaçamak öğünleri verilir.
arklı ödeme ve takip seçenekleri bulunan farklı tedavi sistemleri bulunmakta, Hastalarımız kendileri için en uygun sistemi seçip, randevularını aldıktansonra tedavilerine başlanmaktadır.

Yüzyıllar boyunca insanlar yedikleri yemek ile yaktıkları kalori arasında denge kurmaya çalışmışlar, ancak bunda genellikle başarılı olamamışlardır. Bunun en önemli nedeni hayatlarının bir bölümünü çok yemekle geçirip, diğer bölümünü bunu telafi etmek için hiç yememeye, yani "Rejim" yapmaya adamalarıdır.

İşte yanlışlık buradadır. Eğer "ortalama bir yeme düzeni" yoksa arada sırada yapacağınız bu çok katı rejimler ile kendinizi sadece o süre için kandırır, o an için kilo verir, sık sık yaptığınız rejimler nedeniyle belli bir süre sonra artık az yeseniz bile, kilo veremez hale gelirsiniz. Çünkü "Rejim" kelime olarak da, uygulama olarak da stres yaratan bir öğedir. Stres ise açlık hissini en çok uyaran durumdur. Bu nedenle, rejim döneminde her şeyi kısıtlayarak kuracağınız bir düzen sizi strese sokacak ve dolayısıyla rejimden aşırı gerilen metabolizmanız, rejim bittiğinde gerili yaydan çıkan ok gibi sizi eskiden yediğinizden daha fazla yemeye zorlayacak, adeta rejim sırasında ona çektirdiklerinizin intikamını alacaktır. Bu nedenle her rejimin sonu daha önceki kilonuzun da daha üstüne çıkmak, yani "Koca bir hüsran" olacaktır. Öyleyse bu sorunu nasıl çözeceğiz?

İşte bunun çözümünü "Kubilay Sağlıklı ve Doğru Yeme Alışkanlığı Kazandırma Sistemi (KUDEKAS) ile bulacağız.

Bu sistemde temel amaç sizi doğru yeme alışkanlığı öğrenme sırasında sıkmadan, vücudunuza zarar vermeden, stresi hiç yaşatmadan, ESKİDEN YEDİĞİNİZDEN DAHA FAZLA YEDİREREK; kilonuzu verdirmek, daha sonra da bu kiloları korumak için kendimize ait yöntemler kullanarak sizin üzerinizden denetimimizi uzaklaştırmamaktır. Bu sistemin içindeki beslenme biçiminizde asla stres olmayacak, istediğiniz her şeyi yiyecek, sadece daha azla yetinmeyi öğreneceksiniz.Şimdi gelin, bu sistemde neler yapacağımıza bakalım.

Sistem üç aşamadan kuruludur
1.
AŞAMA
Beslenme alışkanlığı
kazandırma
2.
AŞAMA
İdame Tedavisi
3.
AŞAMA
Pekiştirme Tedavisi
Copyright © 2009
Dr. Gürkan Kubilay
Online Ziyaretçi 12
Bugün Ziyaretçi 471
İç Hastalıkları Uzmanı
Dr.Gürkan Kubilay